Eyşan Özgü bakım evinin kişinin bağımsızlığını koruduğu ve yaşlanmayla birlikte kaybettiği günlük yaşama ait becerilerinin geri kazandırıldığı, kendi gibi sorunları olan insanlarla birlikte olmak, ailesiyle bağlarını koparmadan, bu şekilde kendini değerli ve güvenli hissettiği, yaşam ortamını arzusuna göre kendi eşyalarıyla kişiselleştirdiği bir ev ortamı yaratır.


Kuruluş olarak misafirlerimizin hayata daha sıkı bağlanmaları için Dini bayramlar, Aşure günü yılbaşı, yaşlılar haftası, anneler günü, babalar günü, doğum günleri, gibi özel günlerde misafirlerimiz ve yakınlarıyla keyifli vakit geçirmek amacıyla etkinlikler düzenlemekteyiz. Ayrıca misafirlerimizi hayatın monotonluğundan biraz olsun kurtarmak için Harput , Sivrice Hazar Gölü, Hazar Baba Kayak Tesisi,Pertek Termal ziyaretleri, park gezileri, Gün içerisinde misafirlerimizin zihinsel motivasyonunu artırıcı tavla, okey, satranç gibi aktiviteler de düzenlemekteyiz.


55 yaşını doldurmuş, bundan sonraki yaşamını bizimle geçirmek isteyen, Yaşlanmayla gelen tüm kayıpların geri kazanılmasını arzu eden, günü birlik aktivitelere katılarak yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen herkes davetlidir. Arzuya göre kısa süreli deneme amacıyla da hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.



Çalışma saatleri içerisinde poliklinik hizmetleri, 7/24 saat bakım ve hemşirelik hizmeti vermekteyiz.


Tesisimizde her oda ayrı dekore edilmiştir, sakinlere de evden kendi eşyalarını getirme olanağı verilmiştir. İstenildiği taktirde odanın tamamı sakin tarafından döşenebilir.


Sakinin fiziksel-zihinsel-psikolojik-beslenme-sosyal tüm gereksinimlerinin belirlenip bu gereksinimleri karşılayacak sadece ona ait bakım planlaması anlamına gelir.


Kesinlikle. Zaten kişiye özel çözümlerin önemli bir bölümünü diyetetik hizmetler kapsamakta. Bakım evlerimizde genel diyetetik beslenme, yüksek tansiyon diyeti, şeker diyeti, kalp diyeti ve yumuşak gıda beslenmesi yapılmaktadır.


Tabiki. Evinde yaşamakta olan ancak sosyalleşme, Bakım evimizin tüm hizmetlerinden gündüz faydalanma ihtiyacı içinde olan kişiler yada günübirlik ihtiyaçlarını yerine getirmek amacı ile yakınlarını güvenli bir hizmet birimine teslim etmek isteyen aileler faydalanabilir.